2017 m. gegužės 22 d., pirmadienis


Nuomos apskaitos pasikeitimai įsigaliojus naujam tarptautiniam finansinės atskaitomybės standartui


 

TFAS 16 yra tarptautinis finansinės atskaitomybės standartas, kurį paskelbė Tarptautinių apskaitos standartų valdyba. TFAS 16 išleistas 2016 m. įsigalios nuo 2019 m. bei pakeis dabar galiojantį nuomos apskaitos standartą TAS 17. Naujas standartas neabejotinai paveiks daugumą įmonių, kurios tvarko apskaitą pagal TFAS.

 

Nuomos apskaita pagal TAS 17


Šiuo metu informacija apie nuomojamą turtą yra teikiama dviejose pagrindinėse finansinėse ataskaitose:
·  Buhalteriniame balanse – kuris parodo kiek įmonė turi turto, įsipareigojimų, skolų bei nuosavo kapitalo, t.y., kiek turto lieka akcininkams po įsipareigojimų įvykdymo, metu gale. 
·  Pelno/nuostolių ataskaita – kuri rodo pajamų ir sąnaudų skirtumą per ataskaitinį laikotarpį.

Balansas ir pelno/nuostolių ataskaitos yra svarbiausios viso finansinio rinkinio ataskaitos, tad svarbu suprasti, kad šio standarto pakeitimai paveiks jas abi.

2017 m. gegužės 8 d., pirmadienis


Bitkoinai – ateities valiuta?                  

 

          Kas yra bitkoinai? Kai kas pasakytų, kad tai internetiniai pinigai. Ir ko gero, tai būtų tiksliausias bitkoinų apibūdinimas, kadangi be interneto jie paprasčiausiai negalėtų egzistuoti, nes fiziniame pavidale jų nėra.

          Bitcoin - tai decentralizuota virtuali valiuta, pirmoji pasaulyje kriptovaliuta. Ši valiuta suteikia galimybę greitai, pigiai ir anonimiškai atlikti mokėjimus. Tai yra kriptovaliutos, kitaip vadinamos virtualiais arba skaitmeniniais pinigais, mokėjimo būdas, kuris naudoja kriptografines taisykles mokėjimams patvirtini ir pinigų kiekiui valdyti.

          Bitkoinas įgalina persiųsti valiutą tiesiogiai iš vieno vartotojo kitam vartotojui. Bitkoinų “tėvu” yra Satoshi Nakamoto, kuris 2009 m. sausio 3 dieną virtualioje erdvėje „sugeneravo“ pirmuosius 50 bitkoinų. Šią idėją Satoshi Nakamoto paskelbė 2008 m., tačiau mažai kas atkreipė į tai dėmesį. Bitkoinai unikalūs tuo, kad ši valiuta įgyja vertę iš niekur ir žlugdo beveik visas šiuo metu egzistuojančioms valiutoms galiojančias ekonomines normas.

Auditas – pagalba ar papildoma našta įmonėms?




Auditas – tai įmonės finansinių ataskaitų tikrinimas ir jų teisingumo patvirtinimas. Žodis tikrinimas daugumai buhalterių gali sukelti panašių emocijų kaip ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau VMI) patikrinimas, juk auditoriai visą įmonę “išnarsto po kaulelį” ir neduoda ramybės su savo klausimais ir prašymais. Ar toks požiūris teisingas?

   Prieš auditą....                                       Po audito...

Vadovaujantis LR įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo nuostatomis, metinių finansinių ataskaitų auditas turi būti atliktas:

1.      Valstybės ir savivaldybės įmonėse, viešojo intereso įmonėse, akcinėse bendrovėse, kooperatinėse bendrovėse (kooperatyvuose), tikrosiose ūkinėse bendrijose ir komanditinėse ūkinėse bendrijose, kuriose visi tikrieji nariai yra akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės, taip pat uždarosiose akcinėse bendrovėse, kuriose akcininkė yra valstybė ir (arba) savivaldybė.