2017 m. gruodžio 8 d., penktadienis

Privalomojo sveikatos draudimo įmoka Graikijoje: panašumai ir skirtumai


Kiekviena šalis atlieka daugybę skirtingų funkcijų. Žinoma, norint įvykdyti visas šias funkcijas reikia didžiulių finansinių išteklių, kurių pagrindinis šaltinis yra mokesčiai. Mokesčiai – individualių asmenų, įmonių ar kitų ūkio subjektų privalomieji mokėjimai, nustatyti įstatymų. Mokesčiai yra neatsiejama valstybės dalis, tai yra visos šalies ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas.
Šiame straipsnyje aptarsime Graikijos valstybės privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir palyginsime jas su Lietuva. Graikija – Europos Sąjungos narė, kurioje vyrauja parlamentinės demokratijos santvarka. Graikija ekonominiu atžvilgiu yra silpnai išsivysčiusi ir yra viena iš krizinių Europos Sąjungos šalių.

2017 m. gruodžio 6 d., trečiadienis

Pajamų mokesčio pakeitimai Čekijos Respublikoje  


           
Mokesčiai – vienas pagrindinių valstybės pajamų šaltinių. Didėjant valstybės biudžeto išlaidoms, natūralu, kad norima surinkti pajamų toms išlaidoms padengti. Kiekviena valstybė kasmet atnaujina savo mokestinės sistemos standartus. Tam, kad pajamų būtų surinkta kuo daugiau, galimi du variantai: pirmasis – didinti mokesčių tarifus. Nors šis sprendimas atrodo paprastas ir lengvai įgyvendinamas, valstybės neretai renkasi antrąjį – didinti mokestinės sistemos efektyvumą. Suformavus efektyvią mokesčių surinkimo bazę užtikrinama, kad kiekvienas valstybės pilietis proporcingai prisidės prie valstybės biudžeto pildymo. Kaip ir kiekvienas išsivysčiusios valstybės, šios naujovės neaplenkia ir Čekijos respublikos.

Pagrindiniai mokesčiai Prancūzijoje


Mokestis - tai valstybės nustatyta pinigų suma, kurią privalo sumokėti kiekvienas asmuo nuo savo veiklos rezultatų ar kitų veiklų, kurias norima atlikti ateityje. Visi mokesčiai yra susiję vienas su kitu, todėl apibendrintai jie vadinami - mokesčių sistema. Kadangi mokesčiai laikui bėgant vis keičiasi, šia tema yra daug diskutuojama ir aptarinėjama tarp žmonių - mokesčių mokėtojų.
Nei viena pasaulio šalis nėra identiška kitai šaliai. Nors jos ir turi panašumų, tačiau skiriasi savo įstatymais, tradicijomis ar papročiai ir be abejo mokesčių sistema. Viena iš šalių, kuri turi savitą mokesčių sistemą ir bus aptariama šiame straipsnyje yra Prancūzija. Mokesčių administravimą Prancūzijoje kontroliuoja Viešųjų finansų generalinė administracija, kuri veikia Finansų ministerijoje. Todėl tikėtina, kad užsienio investuotojams gali daryti poveikį šie mokesčiai: įmonių pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis bei pajamų mokestis. Toliau bus apžvelgiamas kiekvienas mokestis plačiau.

10-imt skirtumų tarp TFAS ir Vokietijos apskaitos standartų 


Bendra taisyklė, kuria vadovaujantis Vokietijoje yra vedama apskaita visose verslo organizavimo formose yra tai, kad finansinės ataskaitos turi būti parengtos pagal mokesčių įstatymus. Teisingas ir tikras vaizdas yra reikalaujamas tik ribotos atsakomybės įmonėse, kurios veda apskaitą pagal tarptautinius apskaitos standartus (TFAS). Skirtumas akivaizdus, tad kaip realybėje šie skirtumai pasireiškia ir kokią įtaką gali turėti finansinėms ataskaitoms?  

Apskaitos profesionalai Vokietijoje


Vokietijoje apskaitos sistemoje yra maža vietos profesionalų įžvalgoms, nes pati sistema yra orientuota į teisingą mokesčių mokėjimą. Skirtingai nei Anglo-saksų šalyse, kur profesionalai gali keisti apskaitos standartus ir principus. Taigi, koks apskaitos profesionalo vaidmuo yra Vokietijoje? 

NAUJOJI APKAITOS SISTEMA JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE


Prieš keletą metų, t.y. 2015m. sausio 1-ąją, Jungtinėje Karalystėje (toliau JK) įvyko apskaitos politikos didysis pokytis. Iki tol galioję senieji bendrieji JK apskaitos principai (angl. old GAAP - Generally Accepted Accounting Principles), sudarė apie 2500 puslapių ir buvo nusistovėję per keletą dešimtmečių. Svarbu tai, kad senąjį GAAP sudarė labai daug nurodymų, kaip vesti apskaitą, dėl to tapo sunku teisingai suprasti, vadovautis, gauti aukštos kokybės informaciją naršant po tūkstančius puslapių. Dar viena priežastis dėl ko buvo imtasi veiksmų keisti bendruosius apskaitos principus – tai, kad siekta juos priartinti prie tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų (toliau TFAS) (angl. IFRS – International Financial Reporting Standarts), nes senąjį GAAP sudariusiems standartams trūko nuoseklumo. Taigi to rezultate priimtas naujasis JK GAAP (angl. new GAAP), kurį sudaro keletas pagrindinių standartų – tai FAS100 (angl. FRS100 – Financial Reporting Standart), FAS101, FAS102, FAS103, FAS104, FAS105. Taigi, remiantis oficialiais ICAEW ir UK Accounting Plus puslapiais, pasigilinkime į šių standartų esmę.
Trumpai apie Airijos mokesčius

Pasak tinklaraščio Forbes, Airija turi palyginti mažą, šiuolaikišką, nuo prekybos priklausančią ekonomiką. Airija buvo viena iš 12 šalių ES, kurios nuo 2002 met sausio 1 dienos pradėjo naudoti eurą kaip nacionalinę valiutą. 1995-2007 metais BVP kasmet vidutiniškai augo po 6%, o 2015 metais BVP augimas pasiekė 7,8% ir tai buvo didžiausias augimas antrus metus iš eilės Europos Sąjungoje. Pasaulinio banko duomenimis, planuojamas 2018 metų BVP augimas yra 5,6%, kas leidžia Airijai palankiausių verslui šalių dešimtuke užimti aukštą 4 vietą.
Šis ekonominis augimas neįsivaizduojamas be subalansuotos mokestinės sistemos, todėl aptarsime pagrindinius Airijos mokesčius. Straipsnyje bus aptariami gyventojų pajamų, nuomos pajamų, žyminis, turto, pridėtinės vertės, kapitalo augimo ir korporacijų mokesčiai.
Pirmiausia apie tai, kas turi mokėti mokesčius Airijoje:
1. fiziniai asmenys, kurie Airijoje praleidžia 183 ar daugiau dienų per mokestinius metus;
2. fiziniai asmenys, kurie Airijoje praleidžia 280 ar daugiau dienų per dvejus mokestinius metus;
3. laikinai gyvenantys ir dirbantys asmenys turi mokėti pajamų mokestį, išskyrus pajamas iš užsienio, kurios neviršija 3 810 eurų.
Mokestiniai metai Airijoje trunka nuo sausio 1 iki gruodžio 31 dienos.

Tailando apskaitos sistemos pagrindai


Egzotiškasis Tailandas vilioja tūkstančius keliautojų savo įdomia kultūra, vietine virtuve bei kerinčia gamta – žydra, skaidri it krištolas jūra, uolėti kalnai... Kas gi to nenorėtų? Tai pasakiška šalis ir turbūt ne vienas norėtų joje pasilikti gyventi ar kurti verslą, todėl šiame straipsnyje yra aprašoma Tailando apskaitos sistema ir mokesčiai.
Visų pirma vertėtų paminėti, kad Tailando teisinė sistema yra paremta romėnų – germanų (įstatymine) sistema, tačiau didelę įtaką padarė papročių (nerašytų įstatymų) sistema. Pavyzdžiui, bylos yra pagrinde sprendžiamos remiantis įstatymais, tačiau jei nėra išleisto atitinkamo teisės akto ar įstatymo, tuomet bylos sprendžiamos pagal papročius. Be to, Tailando valdymo sistema yra konstitucinė monarchija, kai monarcho valdžia yra ribojama konstitucijos.

Norintiems pradėti verslą Estijoje


Pasaulyje vyraujanti globalizacija skatina verslininkus ieškoti alternatyvų, kuriant savo verslą kitose šalyse. Tai palengvino ir tas faktas, jog įmonę įkurti galima jau ir internetu. Taip pat yra daug patarėjų ir paslaugų paketų, kurie padeda atlikti visą šį įmonės įsteigimo kitoje šalyje darbą. Ši idėja neaplenkia ir Lietuvos verslininkų, kuriuos vilioja palanki verslo aplinka Estijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Airijoje, Suomijoje ir kitose valstybėse. Vis dažniau iš šių ir kitų šalių pasirenkama Estija. Tad kuo palanki ši aplinka ir ką reikėtų žinoti prieš kuriant verslą Estijoje?

2017 m. gruodžio 5 d., antradienis

Artėjančios Mokestinės reformos Estijoje



Daugeliu aspektų Estija po nepriklausomybės paskelbimo tapo pirmaujančia Baltijos šalimi. Europos Komisijos duomenimis Europos Sąjungos narių progreso inovacijų srityje Estija jau priskiriama prie pažangių inovatorių, kol Lietuva ir Latvija vis dar prie besivystančių šalių. Nors Lietuva lenkia Estiją švietimo srityje, tačiau Estija lenkia Lietuvą finansavimo, investavimo, inovacijų ir kitose srityse. Galbūt tai reiškia, kad turėtume labiau atkreipti dėmesį į kaimynės priimamus naujus sprendimus, rengiamas strategijas, vykdomas reformas šiose srityse. Galime analizuoti Estijos reformas, įžvelgti jose teigiamus bruožus ir pritaikyti panašias reformas gerinant mūsų valstybės švietimo, finansų, inovacijų sistemas.

JAV minimalaus darbo užmokesčio ir apskaitos sistema


Ne vienas pasvajojame apsilankyti ar apsigyventi Amerikoje. Pagrindiniai argumentai patvirtinantys šį teiginį yra šalies kultūra, istorija, bet bene labiausiai visus vilioja aukštas pragyvenimo lygis, susijęs su gana aukštu darbo užmokesčiu ir nedidelėmis paslaugų ir prekių kainomis. Bet ar Amerikos darbo užmokesčio sistema neturi trūkumų?
Vienas iš pagrindinių aspektų kodėl Amerika yra svajonių šalis tas, kad šios šalies infliacijos lygis yra žemas, todėl nedaro įtakos kitiems ekonominiams rodikliams kaip: nedarbas ar bendras vidaus produktas. Remiantis „Eurostat“ duomenimis pastebimas beveik dvigubas minimalaus darbo užmokesčio didėjimas. 2008 metais atlyginimas siekė iki 700 Eur, o 2017 metais apie 1200 Eur. Amerika ėmėsi veiksmingų priemonių, kad jos darbo užmokestis padvigubėjo, dėl to pagerėjo pragyvenimo lygis ir net minimalų atlyginimą gaunantys žmonės gali įsigyti būtinas paslaugas ir reikalingiausias kasdienos prekes.

Tarptautinių apskaitos standartų taikymo problemos Prancūzijoje


Plečiantis pasaulinei ekonominei integracijai ir vykstant sparčiai globalizacijai, tarptautinių investicijų svarba didėja, o tuo pačiu didėja ir tikslios bei tinkamos buhalterinės apskaitos poreikis. Skirtingų šalių įmonių apskaitos teikiamos informacijos skirtumai sumažina finansinių rezultatų palyginimo galimybes, o vienas iš svarbiausių efektyvios verslo plėtros elementų yra greitas tinkamų valdymo sprendimų priėmimas. Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai (TFAS) sprendžia įvairių šalių apskaitos skirtumų problemą – TFAS vienodina apskaitos standartus pasaulyje ir juos padaro visuotinai suprantamus. Atsižvelgiant į šalių politines, teisines ir ekonomines sąlygas, TFAS yra derinami su nacionaliniais apskaitos standartais.

Pajamų mokesčiai Švedijoje apie kuriuos turėtų žinoti ten vykstantys dirbti


Mokesčiai yra neatsiejami nuo pajamų, kai gauname įvairias pajamas mums kyla prievolė sumokėti mokesčius nuo jų. Daugelis žmonių skundžiasi dėl šios prievolės, kad mokesčių našta yra per didelė, tačiau iš kitos pusės mokesčiai yra valstybės pagrindinės lėšos, kurių valstybei reikia norint atlikti pagrindines funkcijas. Daugelis žmonių dėl mažų pajamų ir dėl per didelės mokesčių naštos nori išvykti į svetimas šalis, viena iš tokių į kuria vyksta dirbti yra ir Švedija. Šiame straipsnyje bus analizuojamas pajamų apmokestinimas Švedijoje, kurioje mokesčių tarifai yra vieni didžiausių Europos šalyse.
Švedijoje yra taikoma progresinė mokesčių sistema. Vienas iš pagrindinių mokesčių yra pajamų mokestis. Šį mokesčio prievolė gali būti neribotos ir ribojamos atsakomybės, tai priklauso nuo to kiek laiko asmuo dirbo Švedijoje. Jei asmuo Švedijoje dirbo ilgiau nei 6 mėn. ir yra registruotas kaip Švedijos gyventojas, tai bus taikoma neribota mokesčių atsakomybė. Ir priešingai, jei asmuo dirbo mažiau nei 6 mėn. bus taikoma ribota mokesčių atsakomybė.

2017 m. gruodžio 4 d., pirmadienis


DANIJOS APSKAITOS SISTEMA – PROFESIONALŲ RANKOSE




Pasaulyje nėra vieningos apskaitos sistemos. Dėl šalių istorijos, kultūrinių ypatumų ir kitų veiksnių, skirtingose šalyse susiformavo savitos apskaitos sistemos. Skirtingose sistemose yra skirtingas ryšys tarp finansinės apskaitos ir mokesčių apskaitos, atskiri matavimo principai ir audito praktika. Vienose šalyse apskaitos reglamentavimas yra vyriausybių atsakomybė, kitose prie to reikšmingai prisideda nevalstybinės organizacijos. Vienas iš tokių pavyzdžių yra Danija, kurioje į šalies apskaitos sistemos kūrimą ir tobulinimą didelį indelį įdeda patys šios srities profesionalai.

Nuo ko viskas prasidėjo Latvijoje vykdant apskaitos sistemos reformas?





Apskaitos standartai – tai principai, kuriais vadovaujasi įmonės rengdamos finansines ataskaitas. Daugelis valstybių yra susikūrusios savo apskaitos standartus skirtus būtent tai valstybei, ne išimtis ir Latvija. Šiai valstybei atgavus nepriklausomybę, reikėjo sukurti naują teisės aktų sistemą. Ruošiant naujus apskaitos teisės aktus, buvo pasiremta Danijos karalystės teisės ir apskaitos aktais, kurie buvo kertinis elementas vykdant šias reformas finansų ir apskaitos srityje. Šiuo metu Latvija priklauso Europos Sąjungai (ES), todėl finansines ataskaitas rengia pagal ES priimtus standartus bei reglamentus.

Apskaitininkų asociacijos Lenkijoje vykdoma veikla bei teikiama nauda apskaitos specialistams        

Organizacijos yra stipri galia, kuri leidžia visiems bendraminčiams susijungti į vieną grupę ir kažką pakeisti ar pagerinti, bet kurioje srityje. Šiame straipsnyje ir bus aptariamą Apskaitininkų asociacijos Lenkijoje (angl. Accountants Association in Poland - AAP) veikla bei teikiama nauda taip pat ryšys su kitomis panašiomis tarptautinėmis organizacijomis.      


                   Šiandieniniame pasaulyje gyvuoja gana nemažai įvairiausių su apskaitos gerinimu susijusių organizacijų. Kai kurios iš jų skatina tarptautinių apskaitos standartų taikymą savo vykdomos veiklos apskaitoje. Kadangi tai leidžia užtikrinti įmonių skaidrumą bei suteikia galimybę lengviau palyginti finansines ataskaitas, kurios padeda visiems pasaulio investuotojams ir kitiems asmenims lengviau ir greičiau priimti ekonominius sprendimus. Kitos organizacijos siekia paskatinti kuo daugiau apskaitos specialistų kelti savo kvalifikaciją, gilinti žinias bei dalintis su kitais apskaitos specialistais savo patirtimi, žiniomis ir įžvalgomis.

Ką galima sužinoti apie Norvegijos mokesčių sistemą?

Nesvarbu, kokioje vastybėje esame, ar kokioje būsime, mokesčius turime mokėti visi. Nesvarbu, ar tai žmogus, ar įmonė, visiems tenka prievolė sumokėti nustatytą mokesčių dalį į valstybės biudžetą. Trumpai įvardijant - mokestis – tai valstybės nustatyta pinigų suma, kurią valstybei turi sumokėti fizinis ar juridinis asmuo nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų ar tik norimų atlikti veiksmų. Mokesčių mokėtojas – mokesčius laiko našta, tačiau tik tokiu būdu valstybė gali surinkti pinigus į biudžetą.
Norvegijos mokesčių sistema yra progresyvi. Tai reiškia, kad taikomi tokie mokesčiai, kurie didėja augant apmokestinamo turto ar įplaukų dydžiui, pavyzdžiui: kuo didesnį atlyginimą gauna darbuotojas, tuo didesnis mokesčio tarifas yra taikomas.

Finansinės atskaitomybės sudėties palyginimas Tarptautiniuose finansinės atskaitomybės ir Nyderlandų Karalystės visuotinai priimtuose apskaitos standartuose



Nyderlandų karalystėje yra naudojami visuotinai priimti apskaitos standartai (angl. NL GAAP) ir Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai (TFAS). TFAS šalyje privalomai pradėti taikyti nuo 2005 metų, pagal 2002 metais Europos Sąjungos priimtą Tarptautinių apskaitos standartų reglamentą (EB) Nr. 1606/2002 bendrovėms, kurios prekiauja akcijomis vertybinių popierių biržose. Šiame reglamente reikalaujama, kad visos Europos Sąjungos biržinės bendrovės, įskaitant bankus ir draudimo bendroves, parengtų savo konsoliduotas finansines ataskaitas pagal TFAS. Taip norima užtikrinti įmonių finansinių ataskaitų skaidrumą ir palyginamumą. Kitoms įmonėms TFAS nėra privalomi, bet gali būti taikomi.

Ispanijos ir Lietuvos mokestinės sistemos palyginimas


Mokesčiai sudaro pagrindinę valstybės biudžeto pajamų dalį. Skirtingų šalių mokesčių sistemos susiklostė veikiant skirtingoms ekonominėms, politinėms ir socialinėms sąlygoms. Lyginant  Ispanijos ir Lietuvos mokesčių sistemą, tarp šių valstybių galima įžvelgti ir panašumų ir skirtumų. Ispanijoje mokesčių sistemą, kaip ir Lietuvoje, sudaro tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Tiesioginiai mokesčiai sudaro 50,8 %, o netiesioginiai – 49,2 % biudžeto pajamų. Išskiriami pagrindiniai tiesioginiai mokesčiai yra šie:

Verslo mokesčiai Graikijoje. Ką reikėtų žinoti?



Turbūt bene kiekvienas bent kartą gyvenime yra susimąstęs kaip gerai būtų gyventi ten, kur ištisus metus šviečia saulė, nebūna blogo oro ir žmonės gyvena visai kitu ritmu. Viena iš tokių egzotinių šalių yra labiausiai saulėta Europos vieta- Graikija. Pasidomėjome sąlygomis ir mokesčiais kuriant savo verslą Graikijoje.

Mokesčių norma Graikijoje yra 29% (nuo 2019 m. sausio 1d tarifas bus sumažintas iki 26%, išskyrus kredito įstaigas, kurių pajamos ir toliau bus apmokestintos 29%) koorporacijų, ribotos atsakomybės bendrovių, partnerytės, kooperatyvų bei bendrų įmonių pelno. Pelno mokestis Graikijoje yra 15%, Lietuvoje pelno mokestis taipogi yra 15%.

Pajamų mokesčio pakeitimai Čekijos Respublikoje

                     
Mokesčiai – vienas pagrindinių valstybės pajamų šaltinių. Didėjant valstybės biudžeto išlaidoms, natūralų, kad norima surinkti pajamų toms išlaidoms padengti. Kiekviena valstybė kasmet atnaujina savo mokestinės sistemos standartus. Tam, kad pajamų būtų surinkta kuo daugiau, galimi du variantai: pirmasis – didinti mokesčių tarifus. Nors šis sprendimas atrodo paprastas ir lengvai įgyvendinamas, valstybės neretai renkasi antrąjį – didinti mokestinės sistemos efektyvumą. Suformavus efektyvią mokesčių surinkimo bazę užtikrinama, kad kiekvienas valstybės pilietis proporcingai prisidės prie valstybės biudžeto pildymo. Kaip ir kiekvienas išsivysčiusios valstybės, šios naujovės neaplenkia ir Čekijos respublikos.

                      Vienas didesnių pastarųjų metų Čekijos mokestinės sistemos pakeitimų buvo pajamų mokesčio atnaujinimas. Šalies vyriausybė taip pat padidino neapmokestinamą pensijos bei sveikatos draudimo įmokų dydį mokamą darbdavių, tuo pat metu buvo padidinta darbuotojų mokamų mokesčių dalis. Šie pakeitimai buvo susiję su antros pakopos pensijų fondo veiklos nutraukimu įsigalėjusiu 2017m. sausio mėn. Tačiau šiame straipsnyje plačiau, apie pajamų mokesčio pakeitimus.

2017 m. gruodžio 3 d., sekmadienis

Australijos apskaitos sistema: tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų taikymas

Apskaitos standartai – tai nuostatos bei taisyklės, kurių šalies kompanijos turi laikytis pateikdamos įmonės finansinę atskaitomybę. Šie apskaitos standartai atlieka svarbų vaidmenį šalies įmonių finansinių ataskaitų teikimo procese, nes teisiškai reglamentuoja prekybos santykių eigą finansinėje erdvėje. Be apskaitos standartų, įmonės apskaitą vestų nesilaikydamos taisyklių, o tai sumažintų kompanijų pateiktų finansinių ataskaitų palyginamumą.

Nyderlandų apskaitos ir audito reikalavimai



Įmonių pagrindinis tikslas yra efektyvus verslo vystymas. Norint užtikrinti sėkmingą įmonės veiklą reikalingas atliekamų operacijų susisteminimas bei įmonės vykdomos veiklos kontrolė.
Nyderlandų apskaitos taisyklės yra apibrėžta įstatymų galią turinčiais teisės aktais. Nyderlandų bendrieji apskaitos principai (BAP) yra sudaryti remiantis Europos Sąjungos (ES) direktyvomis. Jie taikomi uždarosioms akcinėmis bendrovėms (Besloten Vennootschap), akcinėms bendrovėms (Naamloze Vennootschap) ir kitiems verslo subjektams. Specialios taisyklės taikomos ES įmonėms, kurių akcijomis prekiaujama biržose, finansinėmis institucijoms bei draudimo bendrovėms. Šios įmonės nuo 2005 m. privalo taikyti Tarptautinius apskaitos standartus (TAS), tačiau vis dar svarstoma ar ir įmonėms, kurioms netaikomos specialiosios taisyklės, taip pat turėtų būti leidžiama naudoti Tarptautinius apskaitos standartus (TAS). Nors Nyderlandų BAP ir skiriasi nuo TAS, tačiau BAP yra nuolat keičiami atsižvelgiant į TAS.

Ką turėtu žinoti Jungtinės Karalystės emigrantai apie mokesčių sistemą?


Kiekvienoje šalyje vyrauja sava nustatyta mokesčių sistema, kuri yra pagrindinis pajamų formavimos būdas, užtikrinantis valstybės ekonominę raidą. Mokesčius ir įmokas į  biudžetą nustato tos pačios šalies išleisti įstatymai. Jie paruošti ir suderinti pagal ES reglamentuojančius teisės aktus.
Taigi Lietuvoje svarbiausia tema – emigrantai, tai pabandykime pasidomėti apie mokesčius Didžiojoje Britanijoje. Kadangi tai yra viena labiausiai dominanti šalis lietuvos emigrantams. Todėl šiame straipsnyje pabandykime aptarti pagrindinius šios šalies mokesčius bei juos palyginti su Lietuvos mokescčiais.

JAV taikomų GAAP ir pasaulyje naudojamų IFRS apskaitos standartų skirtumai


Kiekvienas finansiškai išsilavinęs žmogus turėtų žinoti, jog šiuo metu pasaulyje yra taikomos dvi pagrindinės apskaitos sistemos: GAAP – Generally Accepted Accounting Principles (liet. - visuotinai priimti apskaitos principai) ir IFRS – International Financial Reporting Standarts (liet. – tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai). Pastaraisiais savo apskaitą grindžia Europos Sąjunga ir kitos pasaulio šalys (šiuo metu – daugiau nei 140 šalių), o Jungtinės Amerikos Valstijos naudoja GAAP apskaitos sistemą. Abi sistemos ir jų principai yra taikomi siekiant užtikrinti teisingą ir nešališką apskaitininkų darbą bei teisingą apskaitos atvaizdavimą. Vis dėlto tarp šių sistemų egzistuoja tam tikri apskaitos rengimo ir pateikimo skirtumai. Straipsnyje nurodomi autorių nuomone svarbiausi požymiai.